Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Kable i przewody

Kable i przewody

Podkategorie

Wygląda na to, że nie mamy tego, czego szukasz.

Spróbuj zmienić zapytanie lub filtry,
albo poszperaj w kategoriach.
Kable i przewody

Określenia kabel i przewód często bywają używane zamiennie, chociaż nie są synonimami. Różnice wynikają z ich budowy, przeznaczenia oraz – co za tym idzie – ceny. Wykonując instalację elektryczną wewnątrz budynku, częściej stosuje się tańsze przewody instalacyjne. Natomiast instalację zewnętrzną wykonuje się przy użyciu kabli. Kabel jest rodzajem przewodu, jednak o szerszym zastosowaniu. Cechuje się szczelną i wzmocnioną izolacją w przeciwieństwie do przewodu, który może, ale nie musi jej posiadać. Przewody, nawet jeśli są izolowane, wykorzystuje się w instalacjach wewnętrznych, podczas gdy kable – dzięki szczelnej i mocnej budowie – mogą być układane również w ziemi oraz wodzie. W sklepie el12 znaleźć można kable tworzone na cały zakres stosowanych napięć (mają przekrój żył dochodzący nawet do 240 mm2), a także przewody mające izolację z materiałów stałych (budowane na niższe napięcia – do 6 kV). Najgrubsze dostępne przewody posiadają żyły o przekroju 10 mm2 oraz cechują się maksymalnym napięciem 750 V.

Kable – sprawdź naszą bogatą ofertę!

W ofercie El12 znajdują się m.in. kable energetyczne bezhalogenowe, do instalacji domowych, transmisji danych, kable oraz przewody specjalistyczne, do przetwornicy, teleinformatyczne, domofonowe, sterownicze, telekomunikacyjne ognioodporne, a także kable sygnalizacji pożaru i inne.

Co znajdziesz w naszym asortymencie?

Na pewno zdążyłeś już zauważyć, że w naszej ofercie dostępny jest naprawdę szeroki wybór produktów, począwszy od przewodów miedzianych, poprzez te napowietrzne, a kończąc na kablach elektroenergetycznych lub sygnalizacyjnych. Jednak to nie wszystko! Staraliśmy się w jednym miejscu zgromadzić wszystko to, czego potrzebujesz, ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie klientów. Tak jak już wspominaliśmy, kable elektryczne są rodzajem przewodu. Wyróżniają się różną długością i właściwościami. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na moc, jaką muszą one dostarczyć urządzeniu. W przypadku kabli energetycznych istotne jest także ich oznaczenie – w naszej ofercie znajdziesz np. przewód YDYp 3x1,5 lub 3x2,5. Oprócz niego proponujemy również między innymi kabel solarny (4 mm2 czy 6 mm2) stosowany w instalacjach fotowoltaicznych do połączeń między panelami słonecznymi. Co jeszcze znajdziesz w naszym asortymencie?

  • przewody bezhalogenowe,
  • przewody światłowodowe ziemne,
  • linki miedziane,
  • przewody ekranowane jednożyłowe,
  • kable do podłączenia przetwornicy,
  • przewody UTP służące do przesyłania informacji w łączach telekomunikacyjnych, a także sieciach komputerowych.

Stawiamy na cenionych na rynku producentów przewodów, w tym m.in. na NKT, BITNER czy TKD-POLSKA. W razie jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować, a udzielimy Ci wszelkich informacji.

Mapa kategorii
Copyright - 2023 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sklep elektryczny el12 – przewody energetyczne, kable miedziane.