Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Podkategorie

Znaleziono 10 produktów
Strona: 1 z 1

Radiowy odbiornik dopuszkowy 1-kanałowy TYP: ROP-01

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: API010ZAME
Nr katalogowy: EXF10000047
Kod EAN: 5903669041863
W magazynach 23 szt.
DHL, Inpost - dostawa 1-3 dni
Stava - dostawa do 3h
Ilość
szt.

0

Cena: 150,31 zł brutto

Radiowy odbiornik dopuszkowy 2-kanałowy TYP: ROP-02

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: APS060ZAME
Nr katalogowy: EXF10000050
Kod EAN: 5903669041887
W magazynach 21 szt.
DHL, Inpost - dostawa 1-3 dni
Stava - dostawa do 3h
Ilość
szt.

0

Cena: 165,56 zł brutto

Radiowy odbiornik modułowy 1-kanałowy TYP: ROM-01

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: API016ZAME
Nr katalogowy: EXF10000041
Kod EAN: 5903669041825
W magazynach 18 szt.
DHL, Inpost - dostawa 1-3 dni
Stava - dostawa do 3h
Ilość
szt.

0

Cena: 203,93 zł brutto

Sterownik rolet dopuszkowy TYP: SRP-02

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: APT009ZAME
Nr katalogowy: EXF10000079
Kod EAN: 5903669041924
W magazynach 26 szt.
DHL, Inpost - dostawa 1-3 dni
Stava - dostawa do 3h
Ilość
szt.

0

Cena: 165,56 zł brutto

Radiowy odbiornik bramowy typ: ROB-01/12-24V

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: API024ZAME
Nr katalogowy: EXF10000039
Kod EAN: 5903669041801
Brak w magazynie
do 2 tygodni
Ilość
szt.

0

Cena: 121,28 zł brutto

Radiowy odbiornik dopuszkowy 2-kanałowy typ: ROP-05

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: APS002ZAME
Nr katalogowy: EXF10000091
Kod EAN: 5903669066989
Brak w magazynie
do 2 tygodni
Ilość
szt.

0

Cena: 139,24 zł brutto

Radiowy odbiornik dopuszkowy 3-kanałowy TYP: ROP-06

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: API021ZAME
Nr katalogowy: EXF10000092
Kod EAN: 5903669066996
Brak w magazynie
do 4 tygodni
Ilość
szt.

0

Cena: 147,11 zł brutto

Radiowy odbiornik modułowy 2-kanałowy TYP: ROM-10

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: API011ZAME
Nr katalogowy: EXF10000044
Kod EAN: 5903669041849
Brak w magazynie
do tygodnia
Ilość
szt.

0

Cena: 240,83 zł brutto

Sterownik LED jednokolorowy RDP-02

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: APS004ZAME
Nr katalogowy: EXF10000089
Kod EAN: 5903669066965
Brak w magazynie
do 4 tygodni
Ilość
szt.

0

Cena: 106,27 zł brutto

Sterownik rolet dopuszkowy centralny TYP: SRP-03

Producent: ZAMEL
Indeks lokalny: APT010ZAME
Nr katalogowy: EXF10000081
Kod EAN: 5903669041948
Brak w magazynie
do tygodnia
Ilość
szt.

0

Cena: 156,46 zł brutto
16 24 32 Produktów na stronie
Odbiorniki

Odbiorniki to różnego rodzaju urządzenia odbierające sygnał, które wchodzą w skład instalacji bezprzewodowych wykorzystywanych m.in. przy tworzeniu inteligentnego domu. Oprócz odbiorników innymi istotnymi elementami są tu także:

 • nadajniki,
 • czujniki,
 • kontrolery,
 • wyłączniki sieciowe,
 • zestawy sterowania bezprzewodowego.

Inteligentny dom (nazywany także inteligentnym budynkiem lub smart domem) to zaawansowany technologicznie system centralnego zarządzania różnego typu instalacjami zamontowanymi wewnątrz (a czasami także na zewnątrz) budynku. Jest zbiorem popularnych i powszechnie znanych urządzeń, połączonych w jeden zintegrowany system. Jego zadaniem jest uproszczenie oraz zautomatyzowanie różnego rodzaju czynności związanych z zarządzaniem obiektem.

Działanie smart domu opiera się na sieci czujników i detektorów, za pomocą których dom automatycznie reaguje na konkretne warunki, a to prowadzi do optymalizacji funkcjonalności poszczególnych instalacji. W tym nowoczesnym rozwiązaniu istnieje możliwość sterowania np.:

 • ogrzewaniem,
 • systemem alarmów i monitoringu,
 • oświetleniem (np. na podjeździe albo przed garażem),
 • wentylacją,
 • roletami,
 • klimatyzacją,
 • spryskiwaczami w ogrodzie,
 • bramą wjazdową i wieloma innymi.

Wszystkie te systemy mogą być zebrane w aplikacji w telefonie, dzięki czemu sterowanie nimi będzie możliwe przy użyciu smartfona nawet wtedy, gdy lokator przebywa poza domem. Odpowiednio skonfigurowane odbiorniki zareagują na polecenie wydane nawet z bardzo dużej odległości.

Integracja poszczególnych instalacji pozwala wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem. Zaawansowana technologia zwiększa także bezpieczeństwo budynku i jego wyposażenia, ponieważ umożliwia m.in. przeprowadzenie symulacji obecności domowników na podstawie wcześniej zarejestrowanych wydarzeń, co pozwala chronić się przed wtargnięciem włamywaczy.

Inteligentna instalacja przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo w domu, w mieszkaniu i w firmie, umożliwia stałe i wygodne monitorowanie tego, co dzieje się pod nieobecność lokatorów, a także pozwala zminimalizować koszty związane z awariami, włamaniem lub kradzieżą (im szybciej zauważysz, że cieknie woda, tym łatwiej będzie poradzić sobie z usterką i jej efektami).

Systemy inteligentnego domu dzielą się na:

 • przewodowe - bazujące na kablach internetowych, przełącznikach switch oraz stacjach NAS;
 • bezprzewodowe - kontrolowane za pośrednictwem sieci wi-fi lub technologii Bluetooth.

Odbiorniki w inteligentnym domu

Odbiorniki są elementem sieci bezprzewodowej, która jest wygodniejsza i prostsza w instalacji w związku z brakiem konieczności prowadzenia przewodów, a zatem wiercenia w ścianach, podłogach czy przesuwania mebli.

Radiowe odbiorniki dopuszkowe znajdują zastosowanie zarówno jako elementy do montażu w puszkach instalacyjnych pod- i natynkowych, jak i jako urządzenia wykonawcze zabudowywane bezpośrednio w obudowach opraw oświetleniowych i innych odbiorników.

Odbiornik sterujący roletami

Zaawansowany system sterowania roletami może podnosi je o wyznaczonej godzinie lub po wykryciu ruchu w danych obszarach mieszkania, a także opuszczać np. po zapadnięciu zmierzchu albo gdy domownicy włączą światło w domu. Możliwa jest też taka konfiguracja systemu, że rolety – podążając za przemierzającym się słońcem – zamykają się tam, gdzie akurat operuje ono najbardziej a otwierają w tych oknach, które są już w cieniu.

Decydując się na zaawansowany system sterowania roletami, można poprawić nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo domowników. Chodzi np. o sytuację w której w domu ulatnia się czad lub wybucha pożar. Poprzez otwarcie rolet inteligent system może pomóc w bezpiecznej ewakuacji, a także w ograniczeniu strat materialnych. Natomiast w przypadku wykrycia włamania, nawet jeśli w domu nie ma nikogo, system może podnieść rolety i np. włączyć światła, co będzie skutkował przestraszeniem i przegonieniem intruza.

Do stworzenia tego rodzaju systemu niezbędna jest centrala, która będzie się komunikowała z urządzeniami końcowymi (odbiornikami) i wydawała polecenia zgodnie z wytycznymi. Niezbędne są także urządzenia peryferyjne (np. zamontowane we włączniku), które będą sterowały roletą.

W ofercie el12.pl znaleźć można dopuszkowy sterownik rolet, który przeznaczony jest do sterowania napędami rolet okiennych, w których zastosowano silnik elektryczny 230 V z wyłącznikami krańcowymi. Urządzenie ma funkcję lokalnego i centralnego sterowania roletami oraz posiada możliwość zapisu trybów komfortowych (umożliwiają one ustawienie pozycji rolety w ustalonym położeniu, na danej wysokości oraz zapamiętanie tego położenia). Tryb centralny wykorzystuje się w przypadku pełnego opuszczenia lub podniesienia rolety lub grupy rolet, bez względu na ich aktualne położenie.

Sterownik ten przeznaczony jest do przewodowego i bezprzewodowego sterowania napędami rolet okiennych, markiz i bram. Jest to urządzenie energooszczędne, przystosowane do pracy ciągłej. Wyróżnia się łatwy montaż w puszcze instalacyjnej oraz możliwością współpracy z dowolnym łącznikiem żaluzjowym.

Odbiornik sterujący bramą wjazdową

Inteligent system sterowania bramą wjazdową może np. otwierać ją i zamykać ją w zależności od wykrycia ruchu zbliżającego się samochodu. Najnowocześniejsze rozwiązania, poprzez aplikację zainstalowaną w smartfonie, pozwalają na zdalne otwieranie i zamykanie automatycznych bram garażowych, przesuwnych bram wjazdowych oraz drzwi wyposażonych w zamek elektryczny. Ale te zaawansowane systemy zaprojektowane są również tak, żeby w przypadku wykrycia nadmiernej wilgotności w garażu, uchylały górne elementy bramy, powodując wietrzenie pomieszczenia, jednocześnie nie pozwalając na przedostanie się do niego śmieci czy liści.

W ofercie sklepu el12.pl znaleźć można radiowy odbiornik bramowy o zastosowaniu uniwersalnym (będzie odpowiedni bez względu na to, jakiego producenta jest brama). Jest to sterownik pracy bram garażowych i podobnych napędów, umożliwiający sterowanie za pomocą nadajników. Dodatkową korzyścią jest możliwość wspólnego sterowania - jednym pilotem - bramą wjazdową, garażową, oświetleniem pomieszczenia itp.

Cechy wyróżniające tego rodzaju urządzenia to m.in.:

 • możliwość zastosowania jednego pilota do kilku różnych napędów (wjazd na posesję, garaż),
 • możliwość zwiększenia zasięgu działania poprzez zastosowanie retransmitera,
 • możliwość podłączenia zewnętrznej anteny drutowej,
 • uniwersalne zasilanie niskonapięciowe (12-24V AC/DC ),
 • duży zasięg działania (do 250 m).

Połączenie sterownika z domowym routerem pozwala otwierać bramy i drzwi oraz kontrolować ich stan z dowolnego miejsca na świecie. Odległość nie ma znaczenia, o ile właściciel posesji ma dostęp do Internetu. Pozwala to wpuścić do domu tylko upoważnione osoby oraz kontrolować, co dzieje się w budynku.

Odbiornik ściemniający oświetlenie

Dzięki nim jesteśmy w stanie sterować natężeniem oświetlenia danej lampy czy żarówki. Ściemniacz daje możliwość sterowania mocą światła od zera do pełnego zakresu, poprzez zmianę napięcia wejściowego w oświetleniu.

Radiowe odbiorniki dopuszkowe oferowane przez el12.pl znajdują zastosowanie zarówno jako elementy do montażu w puszkach instalacyjnych pod- i natynkowych, jak i jako urządzenia wykonawcze zabudowywane bezpośrednio w obudowach opraw oświetleniowych i innych odbiorników. Popularne modele umożliwiają pracę w 5 różnych trybach (załączenie, wyłączenie, tryb monostabilny, bistabilny, czasowy).

Mapa kategorii
Copyright - 2023 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sklep elektryczny el12 - internetowa hurtownia elektryczna.