Klasyczne czy dotykowe – jakie łączniki światła wybrać?

Ilość i różnorodność dostępnych na rynku łączników przywraca o zawrót głowy. Pośród nich coraz większą popularnością cieszą się panele dotykowe. Jeśli masz wątpliwości czy to rozwiązanie jest idealne dla Twojego domu, spróbuj odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania:

Jakim budżetem dysponujesz?

Nie jest tajemnicą, że panele dotykowe są droższym rozwiązaniem niż klasyczne łączniki. Pod wzmocnionym szkłem skrywają nowoczesne sterowniki. Tradycyjny łącznik oparty jest na prostym mechanizmie. Różnica w cenie jest więc uzasadniona.

Na jakich funkcjach i możliwościach Ci zależy?

Zarówno panele dotykowe, jak i klasyczne łączniki mogą spełniać różne funkcje w pomieszczeniach. Od podstawowego włączania i wyłączania światła, poprzez sterowanie roletami, na regulacji temperatury kończąc. Planując rozmieszczenie wszystkich łączników i sterowników, które chcesz posiadać, zwróć uwagę na to ile miejsca zajmą one na ścianie. Niewątpliwą zaletą paneli dotykowych jest możliwość grupowania łączników, np. pojedynczy panel o wymiarach tradycyjnego łącznika pojedynczego umożliwia sterowanie aż czterema obwodami oświetleniowymi. Dzięki temu zmniejsza się liczba łączników, które trzeba zamontować na ścianach żeby sterować oświetleniem.

Upewnij się również czy wybrana przez Ciebie seria produktów posiada wszystkie funkcje, na których Ci zależy. Niektóre panele, na przykład te z serii Simon 54 Touch pozwalają na tworzenie praktycznych zestawów wielokrotnych z tradycyjnym osprzętem. Możesz np. połączyć dotykowy włącznik światła z gniazdkiem, ściemniaczem lub ładowarką USB. W ten sposób zadbasz o spójny wygląd zamontowanego osprzętu.

Aranazacja KONTAKT-SIMON Aranazacja KONTAKT-SIMON Aranazacja KONTAKT-SIMON

Co najlepiej pasuje do wystroju wnętrz Twojego domu?

Poza kwestiami technicznymi ważne są również te wizualne. Zastanów się jaki rodzaj łączników najlepiej podkreśli charakter pomieszczeń w Twoim domu. Klasyczne łączniki dostępne są w całej gamie najróżniejszych kolorów, pośród których na pewno znajdziesz ten idealny dla wystroju Twoich wnętrz. Jeśli jednak zależy Ci na czymś wyjątkowym i nowoczesnym, postaw na panele dotykowe. Dobierając szkło w kolorze ściany osiągniesz efekt wtopienia się panelu w aranżację wnętrza. Stawiając na kontrastowy kolor, dodasz ciekawy akcent w pomieszczeniu. Panele dotykowe dają Ci wiele możliwości i pewne jest, że sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Pamiętaj! Kiedy już zdecydujesz się na konkretne włączniki, pokaż je swojemu instalatorowi, żeby mógł przygotować się do montażu. Panele dotykowe wymagają odrębnego zasilania.

Mapa kategorii
Copyright - 2021 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekty unijne