PASKI LED 24V czy 12V – jaka jest różnica?

Paski LED idealne rozwiązanie do oświetlenia wewnętrznego jak i zewnętrznego.

Paski LED należą do coraz bardziej popularnych źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym jak i zewnętrznym, zwłaszcza te które łączą w sobie zarówno wysoką jakość, wydajność oraz atrakcyjną cenę.

Pasków LED dostępnych na rynku jest bardzo dużo, niestety różnią się one między sobą zarówno ceną jak i jakością. Podstawową cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając paski LED to napięcie jakim są zasilane. Dostępne są na rynku paski zasilane napięciem 12V lub 24V.

Na czym polega różnica pomiędzy paskami zasilanymi napięciem 24V a 12V?

Przede wszystkim różnią się trwałością. Im wyższe napięcie tym mniej prądu płynie w pasku 24V, wolniej się one nagrzewają przez co mają wyższą trwałość. Przy tych samych mocach w pasku zasilanym napięciem o wartości 12V płynie dwa razy większy prąd niż w pasku zasilanym napięciem o wartości 24V. Poza tym zakres pracy zasilaczy 24V waha się w granicach 23-25V, czyli +/- 5% odchylenia napięcia od wartości znamionowej. Natomiast zasilacz 12V pracuje w zakresie 11-13V, czyli +/- 10% odchylenia od wartości napięcia znamionowego co ma bezpośredni wpływ na trwałość paska LED.

Dzięki użyciu pasków LED zasilanych napięciem 24V, w których są mniejsze spadki napięcia na całej długości paska, mamy możliwość tworzenia dłuższych instalacji świetlnych.

Paski zasilane napięciem o wartości 24V charakteryzują się również większą skutecznością świetlną od pasków LED zasilanych napięciem o wartości 12V.

Dlatego właśnie w ofercie firmy LEDVANCE dostępne są tylko paski LED zasilane napięciem 24V. Firma LEDVANCE udoskonala sukcesywnie konstrukcję pasków LED. Na szczególną uwagę zasługuje oferta pasków LEDVANCE VALUE, która łączy w sobie wysoką jakość, wydajność oraz atrakcyjną cenę. Oferta w szczególności koncentruje się na dostarczeniu naszym klientom energooszczędnych, wysokiej jakości i niezawodnych produktów w przystępnych cenach. Paski VALUE mogą być stosowane w wielu rozwiązaniach oświetleniowych zarówno w oświetleniu wewnętrznym (paski bez zabezpieczenia) jak i zewnętrznym (paski z zabezpieczeniem). Paski Value zasilane są napięciem obniżonym 24V. Firma LEDVANCE oferuje również zasilacze, przystosowane do zasilania pasków LED.

Do najważniejszych zalet pasków LEDVANCE VALUE można zaliczyć:

- różne barwy światła, od ciepłobiałej po dzienną, cztery temperatury barwowe światła: 2700 K, 3000 K, 4000 K i 6500 K,

- wysoki wskaźnik oddawania barw wytwarzanego światła, Ra>80,

- łatwy montaż na gładkich powierzchniach dzięki samoprzylepnej taśmie i szerokiej ofercie wyposażenia dodatkowego,

- proste podłączenie dzięki zintegrowanym przewodom zasilającym umieszczonych po obu stronach paska,

- duża swoboda projektowania dzięki paskom o długości 5 m,

- długa trwałość, aż do 20 000 godzin,

- szeroki zakres dostępnych strumień świetlny, w zależności od typu paska od 300 lm/m do 1400 lm/m,

- wysoki stopień ochrony dla pasków z zabezpieczeniem IP65,

Szeroki zakres strumieni świetlnych umożliwia użycie pasków w oświetleniu nastrojowym, wnękowym i ogólnym. Trwałość aż do 20 000 godzin w połączeniu z niskim kosztem zakupu czyni paski tego typu niezwykle opłacalne w wielu obszarach oświetlenia. Do głównych obszarów zastosowania pasków LEDVANCE VALUE można zaliczyć:

- nieduże projekty oświetleniowe, np. małe biura, pensjonaty, mieszkania, kawiarnie, puby,

- zastosowanie w oświetleniu ogólnym, akcentującym i dekoracyjnym,

- możliwość zastosowania w oświetleniu zewnętrznym (paski z zabezpieczeniem)

Mapa kategorii
Copyright - 2021 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekty unijne