Systemy inteligentnego domu - rodzaje

Inteligentne domy zyskują na popularności. Coraz więcej Polaków decyduje się na montaż tej technologii, która znacząco podwyższa komfort życia. Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju systemów oferujących usługę inteligentnego budynku. Prezentujemy kilka z nich.

Czym właściwie jest inteligentny dom? To nowoczesna technologia opierająca się na jednym zintegrowanym systemie zarządzania wszystkimi instalacjami znajdującymi się w budynku. Mówiąc prościej - jeden system zarządza np. ogrzewaniem, roletami, alarmami, monitoringiem, klimatyzacją, sprzętem audio, oświetleniem itd. Ogromną zaletą korzystania z tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. Inteligentny dom działa bowiem automatycznie. Czynnik ludzki w jego obsłudze ograniczony jest do absolutnego minimum. Wraz ze wzrostem popularności tej technologii pojawiły się na rynku różne jej rodzaje. Wśród popularnych ofert znaleźć można następujące systemy inteligentnych budynków:

System F&Wave

System F&Wave to przewodowa technologia o bardzo szerokim zakresie funkcji. Dzięki modułowemu podziałowi działań, istnieje możliwość dopasowania systemu do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki F&Wave można sterować oświetleniem, żaluzjami i roletami (zewnętrznymi i wewnętrznymi), temperaturą, małym sprzętem AGD i siecią nawadniającą ogród. Sterowanie odbywać się może przez Wi-Fi, internet, nadzór GSM oraz za pomocą zdalnego pilota.

System F&Home Radio

System F&Home Radio to bezprzewodowe rozwiązanie, które cechuje się bardzo szybką i mało inwazyjną instalacją. Sercem tego systemu są moduły radiowe. F&Home Radio to jedna z najtańszych dostępnych na rynku technologii nieokablowanego inteligentnego domu. Podobnie, jak w przypadku wersji przewodowej, można dostosować ją do własnych potrzeb. System steruje oświetleniem, żaluzjami i roletami, bramami, sprzętem RTV i AGD, kamerami IP i zraszaczami ogrodowymi.

System Teletask

Teletask to przewodowe rozwiązanie modułowe, dzięki któremu można sterować oświetleniem, roletami i żaluzjami, ogrzewaniem, klimatyzacją, sprzętem audio, ochroną przeciwpożarową i kontrolą dostępu. Wszystko odbywa się za pomocą standardowych przełączników lub nowoczesnych ekranów dotykowych.

System Exta

Kolejnym przewodowym systemem inteligentnego budynku jest Exta. To nowoczesne i jednocześnie bardzo proste w obsłudze rozwiązanie, dzięki któremu istnieje możliwość zarządzania m.in. oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją. Sporą zaletą Exty jest autonomiczność każdego z urządzeń, która pozwala uniknąć skomplikowanego programowania algorytmów sterujących całym systemem. Świetnie sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w obiektach publicznych.

System Exta Free

Exta Free jest bezprzewodową wersją poprzedniego systemu. Obejmuje ona grupę współdziałających ze sobą urządzeń na częstotliwości radiowej 868 Mhz. Dzięki niej można regulować oświetlenie budynku, rolety i ogrzewanie. Istnieje też opcja skorzystania i sterowania z poziomu smartfona z wirtualnych nadajników. Exta Free obsługuje również czujniki poprawiające bezpieczeństwo budynku. Są one w stanie sprawdzić, czy zamknięte zostały okna i drzwi, a także, czy w domu nie doszło do zalania.

System Proxi

System Proxi oferuje różnorodne elektroniczne urządzenia sterujące oraz moduły. W jego skład wchodzą elementy zdalnej kontroli oświetlenia (Proxi Light), kontroli sprzętów podłączonych do sieci elektrycznej (Proxi Power), kontroli rolet, żaluzji itp. (Proxi Shade) oraz kontroli bram wjazdowych i garażowych (Proxi Gate).

Mapa kategorii
Copyright - 2021 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekty unijne