Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Podkategorie

Znaleziono 2 produktów
Strona: 1 z 1

Przewód do odbiorników ruchomych H01N2-D 10 CU

Producent: TELE-FONIKA
Indeks lokalny: KGS004TELE
Nr katalogowy: G-123660
Kod EAN: 5900424744021
Kategoria: Przewody spawalnicze |
Brak w magazynie
Produkt wielkogabarytowy
Ilość
mb.

2

Cena: 21,80 zł brutto

Przewód spawalniczy OnS-1 35 H01N2-D

Indeks lokalny: KGS050ELTU
Nr katalogowy: 5907702812533
Kod EAN: 5907702812533
Kategoria: Przewody spawalnicze |
Brak w magazynie
Produkt wielkogabarytowy
Ilość
mb.

2

Cena: 28,22 zł brutto
16 24 32 Produktów na stronie
Przewody spawalnicze

Przewody spawalnicze wykorzystywane są do łączenie urządzeń z spawanym materiałem. Charakteryzują się m.in. wielodrutową budową żyły (części kabla przeznaczonej do przewodzenia prądu).

Spawanie polega na łączeniu materiałów przez ich nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia z dodaniem lub bez dodania spoiwa. Metal części łączonych nazywa się metalem rodzimym. Stopione spoiwo łącznie ze stopionymi brzegami części łączonych, czyli materiałem rodzimym, tworzy po ostygnięciu spoinę. Trzy podstawowe rodzaje spawania to spawanie elektryczne, gazowe i termitowe (źródłem ciepła jest w nim reakcja chemiczna, która do złącza dostarcza nie tylko ciepło, ale i spoiwo).

Zastosowanie przewodów spawalniczych

Spawarki są zazwyczaj urządzeniami mało poręcznymi (ze względu na wbudowany transformator są też zazwyczaj ciężkie) i wymagają stabilnej pozycji w trakcie pracy. Dlatego aby móc wygodnie operować elektrodą spawalniczą, łączy się ją ze spawarką za pomocą przewodu spawalniczego.

W ofercie El12 znaleźć można przewody o przekroju żyły od 10 do 120 mm, w tym m.in. przewód spawalniczy z żyłą miedzianą o izolacji z gumy trudno palnej i olejoodpornej, służący do połączenia elektrody spawalniczej ze spawarką. Przewody najczęściej sprzedawane są na metry, w zależności od potrzeb klienta. Ważne, aby zakończone zostały odpowiednimi elementami łączącymi.

Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z przewodów spawalniczych

Przy użytkowaniu elektrycznych urządzeń spawalniczych i osprzętu należy w szczególności pamiętać, że przewody spawalnicze łączące przedmiot spawany ze źródłem energii powinny być połączone bezpośrednio z tym przedmiotem lub oprzyrządowaniem jak najbliżej miejsca spawania. Podczas wykonywania prac spawalniczych niedopuszczalne jest zawieszanie przewodów i węży spawalniczych na ramionach lub kolanach oraz prowadzenie ich bezpośrednio przy innych częściach ciała. Należy też zadbać o zabezpieczenie miejsca pracy przed pojawieniem się osób postronnych.

Mapa kategorii
Copyright - 2023 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sklep elektryczny el12 - internetowa hurtownia elektryczna.